Γ' ΕΘΝΙΚΗ

ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ 2-0

Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ήταν αρκετό για την ομάδα της Καλαμάτας, η οποία επικράτησε με 2-0 του ΠΑΟ Βάρδας. Η «Μαύρη Θύελλα» ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του ματς και έφτασε δίκαια στη νίκη, η οποία θα μπορούσε να είναι με περισσότερα τέρματα, καθώς οι μελανόλευκοι έχασαν πολλές ευκαιρίες, με κορυφαία το χαμένο πέναλτι του Ρονκάτο. Σε γενικές γραμμές η ομάδα του κ.Ζαλίκα έδειξε για ακόμα μια φορά το πολύ καλό της πρόσωπο, παρουσιάζοντας συνοχή σε όλες τις γραμμές. Τα γκολ της ομάδας πέτυχαν οι Τσουλάκος στο 22ο λεπτό και Γουέρε στο 61΄.

Το φιλμ του αγώνα

15 Σουτ του Κουρέλλα απομάκρυνε εντυπωσιακά ο

16 Σέντρα του Κουρελλα αδύναμο σουτ του Γουέρε μέσα από την περιοχή

22 Μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή του ΠΑΟ Βάρδας, ο Τσουλάκος βρέθηκε σε θέση τετ α τετ και νίκησε με δεξι σουτ τον Καπούταγλη και έκανε το 1-0

45 Σουτ Τσεμπερίδη έξω από την περιοχή μπλόκαρε ο Καπούταγλης

55΄Ωραία ενέργεια του Γουέρε από δεξιά και χαμένο τετ α τετ

61΄Καταπληκτική μπαλιά του Κουρέλλα στο Γουέρε, ο οποίος νίκησε με πλασέ το Καπούταγλη για το 2-0

71΄Ο Γουέρε κέρδισε το πέναλτυ αλλά ο Ρονκάτο με την εκτέλεση του σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Γκόμεζ, Καλογερόπουλος, Λιόλιος, Καντούτσης, Νικολόπουλος Ο., Τσεμπερίδης, Καμινιώτης, Γουέρε, Ρονκάτο, Κουρέλλας, Τσουλάκος

ΒΑΡΔΑ: Καπούταγλης, Π. Πολίτης, Χούσα, Νικολόπουλος, Δημητρίου, Ανδριέλλος, Γ. Πολίτης, Καρούτης, Μελετίδης, Κωνσταντόπουλος, Μάζης.