Γ ΕΘΝΙΚΗ 2

Μ. ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ – ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ 1 – 2

Παρά το ότι μπήκε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο, όπου κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Μπερούκα, ο Μ. Αλέξανδρος Ξηροπόταμου δεν μπόρεσε να πάρει ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας, καθώς δέχθηκε δύο τέρματα στην επανάληψη και έμεινε χωρίς βαθμό μετά την διεξαγωγή δύο αγωνιστικών, η μοναδική ομάδα μέχρι τώρα.

Το παιχνίδι

6’ Σουτ από τον Βραμέντσαλη δεν βρίσκει τον στόχο.

12’ Ο Μπερούκας με σουτ έξω από την περιοχή των Προσκυνητών κάνει το 1-0.

16’ Απ’ ευθείας φάουλ του Κουμπρόγλου η μπάλα αποκρούεται από το δοκάρι του Περτσά και διώχνουν οι αμυντικοί.

23΄Πλασέ από τον Μπερούκα διώχνει σωτήρια στην γραμμή τέρματος ο Περτσάς.

28’ Σε θέση οφ σάιττ ο Βάσκος, ακυρώνεται το τέρμα που πέτυχε.

56’ Από εκτέλεση φάουλ του Τρίχα με πάσα στον Βάσκο, νέα πάσα στον Σιδηρόπουλο, με σουτ κάνει το 1-1.

75’ Ο Βάσκος, μετά από πάσα του Γιαννακιτσίδη, με σουτ κάνει το 1-2, κάνοντας την μεγάλη ανατροπή.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Τζουμαλάκης, Κρυώνας, Αναστασιάδης (Σερρών)

Μ. ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ (Τ. Λευκόπουλος): Κιουμουρτζής, Χριστοφορίδης, Κονταξής, Γκαρακλίδης (46’ Τσιάρας), Βραμέντζαλης, Βουτσινάς, Καραγκιοζίδης, Άρμεν, Παπίτσας, Κουμπρόγλου, Μπερούκας.

ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ (Ν. Μπαχαρίδης): Περτσάς, Φαρμάκης, Ιωαννίδης, Σιδηρόπουλος, Λειβαδιώτης, Τρίχας, Κρεμμύδας, Δελή Μεμέτ Χακάν (30’ Γιαννακιτσίδης), Σιχλιμοίρης, Βάσκος, Δραγανίδης.