Γ ΕΘΝΙΚΗ 3

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – Μ. ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ 0-0

Ανοικτό ήταν το παιχνίδι στη Χρυσούπολη μεταξύ του τοπικού Νέστου και του ΜΑ Ξηροποτάμου για την 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και όλα τα αποτελέσματα ήταν πιθανά, ωστόσο η μπίλια κάθισε στο «Χ» (0-0). Δημιουργήθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν χωρίς όμως να σημειωθεί κάποιο τέρμα.

Ο προπονητής του Νέστου, Γιάννης Ισπυρλίδης, μετά την λήξη του αγώνα ζήτησε συγνώμη από τους φιλάθλους για την ισοπαλία αλλά και τους ευχαρίστησε για την συμπαράσταση.

Οι κυριότερες στιγμές

**Στο 11ο λεπτό σέντρα του Τσάκωνα, κεφαλιά του Φραγκούλη μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

**Στο 14 σουτ του Κιουπρόγλου, μπλόκαρε ο Αθανασίου.

**Στο 15 σουτ του Κοβάτση δοκάρι και άουτ.

**Στο 21 κεφαλιά του Κοβάτση έδιωξε ο τερματοφύλακας.

**Στο 23 κεφαλιά του Τσιάρα άουτ.

**Στο 28 πλασέ του Παπαδόπουλου άουτ.

**Στο 39 δυνατό σουτ του Κοβάτση άουτ.

**Στο 40 ο Κεχαγιάς εξ επαφής έστειλε τη μπάλα άουτ.

**Στο ξεκίνημα της επανάληψης, στο 46, εκτέλεση φάουλ του Μπαντάνη έδιωξε με γροθιές ο Κιουμορτζής.

**Στο 52 δυνατό σουτ του Κιουπρόγλου έβγαλε ο Αθανασίου.

**Στο 75 σουτ του Μακροβασίλη στο δοκάρι.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Τσοπουλίδης, Εμπλιούκ, Κηλικιώτης ( Ξάνθης).

Νέστος Χρυσούπολης (Γ. Ισπυρλίδης): Αθανασίου, Παυλακάκης, Χούσινετς, Μπαντάνης, Ναουμίδης, Λαδάκης, Φραγκούλης, Τσάκωνας, Κρολ, Παπαδόπουλος (82’ Φαμπιόλ Μούτσα), Κοβάτσης (71’ Τσανακτσόγλου).

Μ.Α. Ξηροποτάμου (Τ. Λευκόπουλος): Κιουμορτζής, Κεχαγιάς, Κονταξής, Τσιάρας, Βραμέντσαλης, Βουτσινάς, Αμαραντίδης (75’ Καραγκιοζίδης), Μισίδης, Μπάμπουρας (57’ Μακροβασίλης), Κιουπρόγλου (92’ Τσοχαταρίδης), Μπερούκας (46’ Παπίτσας).